هیستروسونوگرافی

هیستروسونوگرافی چیست؟

هيستروسونوگرافي یکی از روش های دقیق سونوگرافی رحم و لگن است که برای تشخیص مشکلات رحم و لگن  که می تواند موجب ناباروری بانوان شود استفاده میشود. این سونوگرافی به صورت واژینال انجام می شود. به همین دلیل انجام آن کاملا بستگی به نظر پزشک و میزان مشکلات بیماران دارد. از طرفی این سونوگرافی روشی کاملا بی خطر است و هیچ آسیبی به فرد وارد نمی کند. به همین دلیل فرد پس از انجام آن می تواند بلافاصله و به راحتی به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازد.

در هیستروسونوگرافی متخصص راديولوژی ابتدا یک سونوگرافي ترانس وا‍ژينال ساده انجام می دهد سپس اسپکولوم  داخل واژن قرار می گیرد که واژن را باز نگهدارد، سپس یک لوله ی باریک در واژن و در ابتدای گردن رحم قرار می گیرد، اسپکولوم خارج می شود و پروب سونوگرافی با یک پوشش بهداشتی مانند کاندوم پوشیده شده دوباره وارد واژن می شود، یک مایع استریل شده به آرامی از لوله عبور می کند و بعد از اینکه رحم از مایع پر شد،عکس هایی از رحم و درون آستر آن تشکیل می شود.اگر تست برای ارزیابی لوله های فالوپ انجام شود، مایع حاوی حباب درون رحم قرار می گیرد. حباب ها مایع را برای مشاهده کردن مناسب تر می کنند. مسیر حرکت مایع در لوله های فالوپ از طریق سونوگرافی مشخص می شود.

دلایل استفاده از این سونوگرافی :

از این سونوگرافی به منظور تشخیص ناهنجاری های مرتبط با رحم، لوله های فالوپ و یا لگن استفاده می شود.

  1. چسبندگی آندومتر و زخم های دیواره رحم
  2. وجود نقص های چسبندگی رحم 
  3. مادرزادی
  4. ناهنجاری ظاهری شکل رحم
  5. تشخیص ضایعات بدخیم در رحم، لوله های فالوپ
  6. تشخیص سقط جنین
  7. تشخیص بافت های غیرطبیعی و میزان رشد آن ها مانند فیبروم یا پولیپ

بهترین مرکز سونوگرافی هیستروسونوگرافی – SIS در تهران

برای انتخاب بهترین مرکز در تهران چند نکته را به شما متذکر می شویم:

  • پرسنل آن دارای تجربه و اعتبار کافی باشد.
  • رعایت نکات بهداشتی و نظافت را مورد توجه قرار دهند.
  • مجهز به کلیه تجهیزات به روز اقدام به انتخاب مرکز نمایید.

(انجام سونوگرافی هیسترو سونوگرافی – SIS در مرکز سونوگرافی آوا ( واقع در نرسیده به میدان تجریش ابتدای خیابان ولیعصر بن بست سرشار پلاک 3 طبقه 5 واحد 20 با کادر مجرب ( دکتر خانم) )بدون معطلی سونوگرافی برای خانم ها و آقایان توسط  کادر مجرب ماهر این مرکز ( خانم دکتر هدیه اکبری و خانم دکتر سونا اکبری کیا ) انجام میشود. ( محله ها نزدیک مرکز سونوگرافی : زعفرانیه – محمودیه – فرشته – نیاوران – کامرانیه – دزاشیب – خیابان ولیعصر – خیابان شریعتی – دربند – درکه – توچال – مقدس اردبیلی – جماران- جام جم – ولنجک – آصف- قلهک – پارک وی – پل رومی – جردن – نلسون ماندلا – باغ فردوس – تجریش – میدان تجریش – ده ونک – میدان ونک- پاسداران )

بدون نسخه پزشک سونوگرافی در مرکز سونوگرافی آوا انجام میشود.

سونوگرافی آوا در ایام تعطیل با هماهنگی و در ایام عید نوروز 1401 به طور کامل باز آماده ارائه خدمت میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *